Czym kierować się przy wyborze oświetlenia do sypialni.

Wybór odpowiedniego oświetlenia do mieszkania to dość duży i obszerny temat. Stanowi ono istotny element aranżacji wnętrza. Odpowiednie oświetlenie warto jest zaplanować już wcześniej, na etapie pierwszych prac remontowych. Nie powinno być ani za mocne, ani za słabe. Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy, relaksujemy się. Lampy powinny pełnić w nim dwie funkcje: estetyczną, ale i funkcjonalną.

Idealne światło w sypialni to światło miękkie i rozproszone. Aby stworzyć nastrojowy klimat warto jest skorzystać z dobrodziejstw kilku źródeł światła: lamp stołowych, lamp wiszących, żyrandola, ewentualnie opraw halogenowych.

W sklepach jest bardzo duży wybór oświetlenia. Odpowiednio dobrane lampy doskonale wyrównają proporcje pomieszczenia, zamaskują niedoskonałości i uwidocznią to, co w pokoju jest najlepsze.

Jeśli czytamy przed snem, zadbajmy o oświetlenie przy łóżku. Dolna krawędź abażuru powinna znajdować się nie wyżej niż 50 cm nad poziomem materaca. Zapewni to znaczny komfort. Światło nie będzie świeciło nam w oczy przy wieczornej lekturze. Abażur powinien być wykonany z jasnej, naturalnej tkaniny. Tkanina taka najlepiej rozprasza światło oraz sprawdza się w pomieszczeniach przeznaczonych do wypoczynku i snu. Zamiennikiem dla tkaniny może być mleczne, matowe szkło.

Alternatywą dla tradycyjnych lamp są kinkiety, które zawieszamy na ścianie. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie, ponieważ jest estetyczne oraz oszczędza miejsce na stoliku przy łóżku.

Do rozważenie są również lampy podłogowe, a ich ciekawe propozycje dostępne są na stronie https://oswietlenie-sklep.pl/lampy-podlogowe-c-39.html.

Barwa światła w przypadku oświetlenia sypialnianego powinna być ciepła i tworzyć przyjemny klimat. Na każdej żarówce znajdują się informacje dotyczące barwy oświetlenia. Wartość 6000 K jest najbliższa oświetleniu słonecznemu. W sypialni sprawdzą się żarówki o wartości poniżej 6000 K.