Lampy sufitowe – jakie wybrać?

Czeka Cię zakup nowej lampy sufitowej? To gratulujemy i współczujemy. Gratulujemy, gdyż Twój nowy zakup będzie przez wiele lat zachwycać Ciebie i zaproszonych gości – w końcu wszyscy podziwiamy lampy, wchodząc do nowego pomieszczenia. A współczujemy, bo otwiera się przed Tobą ogrom możliwości. Postaramy się jednak pomóc Ci w wyborze – zapraszamy Cię do dalszej lektury.

Jakie w ogóle są lampy sufitowe?

Z pewnością nawet dziś udałoby się znaleźć w wielu domach i mieszkaniach lampy robione z odpadów przemysłowych. Starsi czytelnicy być może będą pamiętać popularną linię lamp z elementami ozdobnymi w kształcie otworów po kluczu – takim zwykłym kluczu do drzwi. Za to dziś wybór jest tak ogromny, że dłuższą chwilę zajęłoby wymyślenie czegoś, czego nie da się zawiesić na suficie.

Lampy sufitowe i ich rodzaje.

Oświetlenie sufitowe dzieli się na tyle rzecz, ile zdołasz wymyślić. Materiał: drewno, szkło, plastik, dzianina czy kamień oraz wszystkie możliwe kombinacje między nimi. Wielkość: duże, małe i wszystko między nimi. Kształt: okrągłe, kuliste, kwadraty, sześciany, kielichy, powywijane w stylu art deco, o nieokreślonym kształcie i co tylko przyszło do głowy designerowi. Rodzaj oświetlenia: żarówka o wielu różnych kształtach lub świetlówka LED w tysiącach różnych kształtów. A technologia? Lampy włączane tradycyjnie, pilotem, smartfonem, ruchem albo zegarem. Oraz świecące dowolnym kolorem z palety znacznie szerszej niż tęcza.

Na którą lampę sufitową się zdecydować?

Przede wszystkim zdefiniuj styl, w jakim masz urządzone pomieszczenie. Jeśli szukasz oświetlenia do salonu w stylu skandynawskim, to szukaj pasujących modeli i stonowanej kolorystyce i wyglądzie. Jeśli jednak uwielbiasz styl boho i aż krzyczy on z Twoich ścian, to idealny efekt otrzymasz dzięki konsekwencji i zakupowi lampy o nietypowym, pokręconym kształcie. Style industrialny czy loftowy także odznaczają się prostotą i być może ozdobna żarówka w skąpej oprawie będzie optymalnym zakupem.

Nie zapominaj też o aspekcie praktycznym: gdy kupujesz lampę do małego przedpokoju, to niech nie zawadza o drzwi. A czujnik zbliżeniowy będzie super pomysłem, o ile nie wstajesz często w nocy, przechodząc obok przedpokoju. Przeglądaj najciekawsze modele lamp na https://oswietlenie-sklep.pl/